Tutvustus

Tere tulemast Liiva asumiseltsi kodulehele!

Seoses Tallinna Vee kanaliseerimistöödega tekkis Kalmistu tee elanikel alates oktoobrist 2010 võimalus kogeda ühe unistuse täitumist. Me saime tunda, mida tähendab elu normaalse liikluskoormusega Kalmistu tee ümbruses, kuna sellel tänaval keelati raskeveokite liiklemine.

Emad ei pidanud lapsi kooli saates muretsema, kas lapsed elusalt ja tervelt üle Kalmistu tee saavad ning jalakäijad võisid tänaval peatuda, et üle aia naabrit tervitada ning paar sõna juttu ajada. Mitmed naabrid rääkisid, et said esmakordselt end välja magada – varasem suurte autode sõitmine nii öösel kui päeval tekitas sedavõrd suure mürafooni, et see häiris igapäevaelu.  Inimesed hakkasid naeratama ja tänaval teineteist tervitama.Liiva jaam

Ühel 2011 aasta alguse õhtul kogunesid viis peret ja soovisid, et sellest unistusest saaks meie igapäevane reaalsus. Otsustasime asutada kogu Liiva asumit hõlmava elanike esindusorganisatsiooni – Liiva Külaselts MTÜ, mis lisaks võitlusele kohaliku elukeskkonna parandamise eest edendaks ka elanike omavahelist läbikäimist ja muud ühistegevust. Me usume, et arvestatava liikmeskonnaga selts omab oluliselt suuremat mõjuvõimu kui käputäis aktiviste. Samuti aitab tihedam suhtlus kohalike elanike vahel otseselt kaasa näiteks piirkonna turvalisusele ja heakorrale. Leppisime kokku, et meie töö ei lõpe enne kui on valmis Liivametsa tee ning Kalmistu teest on saanud rahuliku liiklusega tavaline Nõmme tänav.

Tänaseks on meie eestvedamisel rajatud Liivametsa tee, keelatud raskeveokid Kalmistu teel, parandatud jalakäijate turvalisust nii ümbruskonna tänavatel kui raudteel, loodud naabrivalvepiirkonnad ning korraldatud mitmeid toredaid üritusi kohalikele inimestele. Täpsema ülevaate meie tegevustest leiate siit.

Tule ja astu ka Sina Liiva Külaseltsi liikmeks ning võta ja saa osa oma kodukandi ja naabrite tegemistest. Saame tuttavaks ja arutame üheskoos, mida ümbruskonnas ette võtta. Materjalid lingi alt leiad seltsi põhikirja ja liikmeks astumise avalduse. Liiva Külaseltsi liikmemaks põhiliikmetele on 5 eurot aastas ning toetajaliikmetel aastamaks puudub.


Liikmeks astumiseks:

Lisainfot küsi julgesti Kristelilt aadressil JLIB_HTML_CLOAKING .