Uudised

Kettagolfirada Viljandi maanteele

2018.a. septembris ilmus Nõmme Sõnumites info, et uut täismõõdus kettagolfirada planeeritakse koos Kesklinna valitsusega rajada Viljandi mnt ja Ülemiste järve vahelisse metsa. 7. detsembril õnnestus lõpuks ka meil näha detailsemat plaani, kuhu ja millises mõõdus rada planeeritakse. Tegemist on esialgse kavandiga ning see võib läbirääkimiste käigus veel muutuda. Raja algus koos parklaga on hetkel kavandatud Viljandi mnt ja Valdeku tn ristmikule ning rada paikneks siis kõrgepinge liinidest järve poole, Pärnu mnt suunas, umbes sellisel alal:

Esialgne rajaplaan näeks välja selline:

Täismõõdus rajaplaani saate alla laadida siit.

Kohalike elanike jaoks on kindlasti üks murekoht parkimine. Hetkel puudub info kui suur parkla on kavas rajada. Küsimusele, kas kaaluti ka raja ehitamist Valdeku tn. suunal Viljandi mnt-st kaugemale, Kurna oja suunal, vastati, et sinnapoole laieneda ei saa, kuna seal paikneb maapealne gaasipaigaldis (toru) ning ka mets on seal niipalju tihedam, nii, et seal peaks hakkama metsa harvendama.

Linnaosa uudisnupu leiab siit: https://tallinn.ee/est/nomme/Uudis-Kettagolfivaljak-kolib-Nommelt-Kesklinna

Esmane teada Nõmme Sõnumites: https://issuu.com/nommelinnaosa/docs/ns_18_121018_web/4

Kalmistu tee 4a

Ebaõigete andmete ümberlükkamine ja paranduse avaldamine vastavalt VÕS § 1047 lg 4:

Käesolevaga lükkab Liiva Külaselts ümber väite nagu oleks Osaühingu K-Kinnisvarahaldus ja Osaühingu Külminaator näol tegemist petistega. Samuti ei ole meie uue naabri, Kalmistu tee 4a omaniku ja elaniku, Richard Kukkur'i näol tegemist petisega - tegemist on lugupeetud ettevõtjaga, kes on ehitanud nimetatud aadressile isiklikuks tarbeks üksikelamu, millele taotletakse ka elamu sihtpärast kasutamist võimaldav kasutusluba.

Hr. Kukkuri avalike selgitustega antud teemal võib tutvuda siin:

Parkimine Kalmistu teel

Eile paigaldati Kalmistu teele Pedaja tänava ja Viljandi maantee vahelisele alale parkimist keelavad liiklusmärgid. Mitte, et enne oleks muru peale parkimine lubatud olnud, lihtsalt nüüd on see siis plekist ja punaseks tehtud.

Kohvik Mimosa külalised võivad oma auto parkida kohviku poole vastu kõnnitee äärekivi, eeldusel, et kohviku parklas pole ühtegi vaba parkimiskohta. Palume kõigil kohviku külalistel jälgida, et teie auto ei jääks seisma mõne värava ette ning oleks piisavalt kaugel Viljandi maantee ristmikust ega takistaks seal liiklevaid autosid.

Viljandi mnt - Kalmistu tee ristmik.

Liiva jaama raudteeülekäigu ehitus algas!

8. septembril 2015 algas Liiva raudteejaama ülekäigu ehitus. Aitäh Edelaraudtee Infrastruktuuri AS ja Tallinna Kommunaalamet!

08.09.2015

14.09.2015 - hunnikutest on moodustunud tee.

18.09.2015 - puittee on paigas

22.09.2015 - äärekivid on paigas.

24.09.2015 - freesasfalt on maas.

Laat ja koogipidu 2014

Kallis külarahvas ja teise küla rahvas! Traditsiooniline Liiva Külaseltsi Laat ja Koogipidu toimub sel pühapäeval, 24.08 algusega kell 12.00. Seekord eriti toredas asukohas, meie peatselt avatava külakohviku hoovis Kalmistu tee 1 / Viljandi mnt. nurgal. Veel nimetu kohvik pakub ka suupisteid ning premeerib nimekonkursil parimat.
Eelregistreerimine ei ole tarvilik aga oma tulemisest võib ikka teada anda 52 45 390. Kohapeal otsige üles punase mütsiga Tiiu, kes näitab teile müügiplatsi kätte. Jagage infot sõprade ning sugulastega ja koguge müügikraam kokku. Tuleb tore kohviku-laadapäev!